Terapeutický výklad karet pomocí OSHO ZEN TAROTU

Kdykoliv jsem v minulosti při četbě nějaké knížky narazila na slovo „Tarot“, zmocnilo se mě vzrušení a touha po dalším poznání, co se za tímto slovem skrývá. Dnes vím sice víc, než na začátku svého hledání, ale jsem ráda, že proces tohoto poznávání je nekonečný.
Vždy mě znovu fascinuje, jak přesně si člověk v konkrétní chvíli, ať už v souvislosti s položenou otázku nebo jen tak, „vytáhne“ z balíčku karet informaci, ke které právě dozrál čas a která mu může být nápomocna při rozhodování v jeho životě. Nemusí to být vždy informace, jež rádi uslyšíme. K tomuto způsobu zjišťování okolností svého života a jeho pozadí je třeba notné dávky odvahy. Diagnostika situace, vztahu, zdraví atp. je podle mých zkušeností vždy velmi přesná, i když si to třeba člověk připustí až s odstupem času.

Proč zrovna OSHO ZEN TAROT?

Postupně jsem si obstarávala tarotové karty od různých autorů a mám doma mnoho různých balíčků Tarotových karet, ale Oshův Zen Tarot mi učaroval hned od prvního doteku svou líbezností a komunikativností. Setkala jsem se s ním v době, kdy jsem se buddhismem hodně zabývala a kdy mě zenový buddhismus hodně ovlivňoval. Pořád jsem se k nim vracela i po té, co jsem se již věnovala jiným oblastem. Fascinovala mě skutečnost, že vždy si ve výkladové knížce, která byla těmto kartám Oshem napsána, přečtu v podstatě to, co vidím, když si kartu vytáhnu a zadívám se na ni. Bylo neuvěřitelné, jak prokazatelně stejný text u stejné karty mi po přečtení dal pokaždé trochu jinou odpověď. Je to, jako když čtete poněkolikáté stejnou knihu a pokaždé si tam všimnete něčeho jiného.
Pro sebe sama jsem si našla odpověď ve fyzice. Stejná energie přitahuje stejnou energii – to je obecně známé. Energetická vibrace člověka je dána konkrétní danou situací, v níž se právě nachází. Je potom logické, že si z balíčku karet vytáhne právě tu kartu, která má stejné energetické vibrace. Ty jsou dány archetypálním obsahem karty. Nebo to může být úplně jinak…
Hodně mě pro výklad OSHO ZEN TAROTU ovlivnily účasti na seminářích Ranky Tučkové, jež působí jako léčitelka a profesionální kartářka, pořádá přednášky a vede výukové semináře o Zenovém tarotu. S její pomocí se mi neuvěřitelným způsobem otevřel přístup k bezbřehému obsahu informací ukrytých na jednotlivých kartách a v souvislostech mezi nimi, i když jsem některé věci vnímala jinak a našla jsem si svou vlastní cestu.

Milada